KLUBMESTRE 2022

En fantastisk weekend med Årgangs- og klubmesterskaber er veloverstået! Vi skulle finde klubbens bedste spillere i hele 12 rækker – ung eller gammel – der var kamp til stregen i alle aldersgrupper. Årgangs- og klubmesterskaberne er nemlig ikke kun for de få der har en chance for at blive klubmester, nej det er for alle der ønsker at måle sit niveau med konen, naboen, børnene, bedsteforældre, klubber i klubben osv. Banen var som altid sat ekstra godt op af vores fantastiske greenkeeper team.

Udover ære og præmier, var der rig mulighed for at blive en stor del af et godt fællesskab, hvor man søndag eftermiddag, kunne komme rundt på banen og følge klubbens 3 bedste dame spillere og 12 bedste herre spillere, der gik en tredje runde for at finde klubmesteren i hhv. dame og herrerækken.

Det er os en stor fornøjelse at præsentere Årgangs- og Klubmestre 2022:

 

Klubmester Damer

Ingrid Harde 265

Klubmester Herrer

Jakob Beck Thiessen 208

 

Mid-age Damer

Janni Jager Christensen +34

Senior Damer

Ingrid Harde +36

Veteran Damer

Gitte Christiansen + 85 (afgjort ved omspil)

Herrer Junior

Sebastian Winther Larsen + 18

Herrer

Rasmus Kammer Sandager +15

Mid-age Herrer

Jakob Beck Thiessen -7

Senior Herrer

Nicolaj Karstoft +16

Veteran Herrer

Per Åke Poulsen +23

Superveteraner Herrer

Kresten Steen +38 (afgjort ved omspil)

 

Stableford lørdag

Søren Degn Christiansen 44p

Stableford søndag

Jakob Beck Thiessen 38p

 

Vi er stolte af ALLE spillere, der stillede op og gjorde mesterskaberne spændende!

STORT TILLYKKE til alle klubmestre!!!