Lørdag d. 29. oktober fejrede vi en god sæson med den traditionelle Afslutningsturnering v/Sæby Fiske-industri og festmiddag efterfølgende. Vejret var lækkert og stemningen var højt – både på banen og i caféen – en helt fantastisk dag og aften! Caféen sørgede for lækker mad og drikkevarer.
Lige efter forretten fik Formanden ordet og takkede for en god sæson, og gik videre til fejring af vores klubmestre. Vi fik forbindelse til Spanien, hvor vores Pro og en stor gruppe medlemmer befandt sig på efterårsgolftur. Blandt dem var vores klubmester damer Ingrid, som kunne “tage imod” sin pokal igennem skærmen. Klubmester Jakob var til stede til festen og kunne også tage imod sin pokal. Både Ingrid og Jakob holdte taler, hvor der især lød et stort tak til vores dygtige greenkeeperstab fra begge.
Efter hovedretten var der præmieoverrækkelse sponsoreret af Sæby Fiske-Industri. Nærmest flaget var sponsoreret af Nordjysk Luftteknik.
Tusinde tak til matchsponsor Sæby Fiske-industri og alle 88 spillere der mødte op! Tillykke til alle vindere. Tak for en rigtig god og festlig afslutning af en fantastisk sæson!