Lørdag d. 28. oktober fejrede vi en god sæson med den traditionelle Afslutningsturnering v/Sæby Fiske-industri og festmiddag efterfølgende.

Vejret var lækkert og stemningen var højt – både på banen og i caféen – en helt fantastisk dag og aften!

Caféen havde sørget for fantastisk festmiddag og masser af øl, vin og drinks.

Efter hovedretten fik næstformanden Mette ordet og takkede for en god sæson til vores fantastiske medlemmer, personale, frivillige og sponsorer. Vores klubmestre blev fejret til selve mesterskaberne men fik selvfølgelig også en anerkendelse i Mettes tale.

Efterfølgende fik turneringsudvalgets formand Morten ordet. Han takkede for fin opbakning til vores klubturneringer i løbet af 2023. Stort tak til vores trofaste matchsponsorer, som gør det hele muligt.
Derefter var der præmieoverrækkelse sponsoreret af Sæby Fiske-Industri. Nærmest flaget var sponsoreret af Nordjysk Luftteknik.

Tusinde tak til matchsponsor Sæby Fiske-industri og alle spillere der mødte op! Tillykke til alle vinderne. Tak for en rigtig god og festlig afslutning af en fantastisk sæson!