Golfens dag – Åbent hus

Åbent hus – Golfens Dag 24.april

Sæby golfklub holder Golfens Dag d. 24. april

Ligemeget om du er høj eller lav, gammel eller ung, kvinde eller mand eller alene eller ej, så er du inviteret til Golfens Dag den 24. april! Golf er for alle og for mange bliver golf til livslang kærlighed.

Program for dagen:

10:00

Mødes vi i klubhuset

Introduktion til Sæby Golfklub

Introduktion til at spille golf v. klubbens Pro (Slag/put)

12:00

Samling i klubhuset

Spørgsmål og svar

Lidt let at spise og drikke

Golfens Dag er gratis for alle besøgende. Det eneste du skal medbringe er godt humør, tøj og sko til vejret. Vi sørger for, at der står både udstyr, trænere og frivillige klar på dagen, så du får en god introduktion til golfsporten og vi sørger samtidig for, at du på intet tidspunkt vil føle dig overset på dagen.

Vi glæder os til at tage imod dig på Vandløsvej 50 9300 Sæby  til Golfens Dag!

 

2022-04-19T07:22:20+00:00

Share This Story, Choose Your Platform!

Platin sponsorerGuld sponsorer