Sæby Golfklub søger mekaniker/banemedhjælper

Kan du lide at arbejde i naturen, så er det dig vi søger!

Sæby Golfbane er i 1989 anlagt på en tidligere grusgrav og arealer langs Sæby Å tilhørende godset Sæbygård. Sæby Golfklub har knap 700 medlemmer og 4500 årlige gæster og vi er et team på i alt 8 medarbejdere, som arbejder tæt med klubbens bestyrelse. Vores faciliteter inkluderer 18-hullers bane, Par3-bane, driving range og klubhus. 

Teamet, der plejer banen, består af tre sæsonansatte greenkeepere, ledet af chefgreenkeeper Jens Bjerregaard. De hjælpes ind imellem af frivillige fra klubben, når der skal gøres en ekstra indsats. Derfor har banen ry for at være meget velplejet, og den udvikles hele tiden efter en nøje planlagt strategi – og klubbens økonomiske formåen. Du vil indgå i den daglige vedligeholdelse af banen samt de løbende forbedringer/ændringer der er planlagt for banen.

Om stillingen

Der er tale om en sæsonansættelse i højsæsonen – 1. marts – 15. november (kan variere grundet vejrmæssige udfordringer).

Arbejdstid: op til 37 timer (fleksjob er en mulighed) med weekendarbejde ca. hver 3. weekend. 

Dine kvalifikationer:

  • At du ikke nødvendigvis er uddannet greenkeeper, da vi gerne står for din oplæring. 
  • Gerne med erfaring fra det grønne område og med flair til reparation og vedligeholdelse af maskiner
  • Mødestabil
  • Teamplayer
  • Kørekort 

Hvad tilbyder vi:

  • En god arbejdsplads med glade mennesker
  • Løn efter overenskomst
  • Varieret arbejdsdag
  • Fuld spiller ret under ansættelse

Ansøgningsfrist er 1. marts 2023 

Ansøgningen, samt CV sendes til:
Chefgreenkeeper Jens Bjerregaard jbj-saeby@golf-klub.dk 

Har du spørgsmål til stillingen, er du velkommen til at kontakte Jens på tlf. 29 62 86 77.